Dodano: 18 września 2004
Jezioro Ciche jest zarastającym torfowiskiem wysokim. Powstało w wyniku wytopienia się bryły lodu - jezioro wytopiskowe obecnie eutroficzne intensywnie zarasta. Otoczone jest borem bagiennym.
powierzchnia Około 3 ha.
dostępność Dosęp bardzo dobry. Przy jeziorze wiedzie ścieżka przyrodnicza. Bardzo zadbany pomost widokowy biegnący nad torfowiskowym brzegiem.
brzegi Pływające pło torfowe.
miejscowość Spychowo, Mały Spychówek, Potok, Kierwik.
dodatkowe informacje Jezioro Ciche jest zarastającym torfowiskiem wysokim. Powstało w wyniku wytopienia się bryły lodu - jezioro wytopiskowe obecnie eutroficzne intensywnie zarasta. Otoczone jest borem bagiennym.
piśmiennictwo
lokalizacja

Komentarze

mieszkaniec Spychowa repcak@tenbit.pl
30 lipca 2008

Zdjęcie nie przedstawia jeziora Cichego a torfowisko, które jest oddalone ok. 2 km od samego jeziora a wiedzie do niego Leśna Ścieżka Dydaktyczna wykonana przez Nadleśnictwo Spychowo, która zaczyna się przy siedzibie nadleśnictwa ;) Polecam jako ciekawostkę i miło spędzony czas (można spędzić cały dzień ucząc się i ciesząc wspaniałymi widokami)
Co do samego jeziora Cichego. W odległości około 50 metrów istnieje miejsce przygotowane na ognisko, zadaszone i na moje oko 60 osób się zmieści (należy miejsce wynająć i uzgodnić termin z nadleśnictwem).
Polecam. Zdjęcia dodam jak wykonam :)

Kac
25 kwietnia 2006

fajne zdlęcia, ale ich mało trochę

Janusz agroturystyka@ciche.pl
11 marca 2006

Klimat jest tu wyjątkowo sprzyjający do odpoczynku. Charakteryzuje się przecudnie czystym, świeżym powietrzem oraz ciszą i spokojem, gdzie ludzie żyją w pełnej harmonii z naturą, która odwdzięcza się swoimi dobrami. Mała miejscowość otoczona lasami i kilku dziesięcioma jeziorami.

Dorota z Augustowa dora_bartoszewicz@op.pl
21 stycznia 2005

Jeziorko Ciche jest idealnym miejsce na spokojne przemyślenia, jak również na wypad całą grupą. Świetnie zorganizowano tam miejsce na ognisko... Z resztą ... zobaczycie, uwierzycie... Pięknie tam jest i już!!!

Dorota z Augustowa dora_bartoszewicz@op.pl
21 stycznia 2005

świetnie rozwiązano tabliczki na pomnikach przyrody; nie ma wbijanych w stare dęby gwoździ, tylko postawiono kamień z tabliczką informacyjną... bierzcie przykład ze Spychowskich leśników....

Nasza oferta | zobacz pełną ofertę

dysponujemy:
  • inwentaryzacją krajoznawczą regionu
wykonujemy:
  • aktualizacje treści turystycznej map, przewodniki
  • oceny oddziaływań na środowisko (Natura 2000)
  • oceny stanu ekologicznego wód (Ramowa Dyrektywa Wodna UE)
  • prace podwodne, poszukiwawcze
prowadzimy:
  • nurkowania zapoznawcze, turystyczne, szkolenia specjalistyczne
statystyki | realizacja : nesta.net.pl