Dodano: 31 grudnia 2014
Dodano: 12 stycznia 2013
Dodano: 17 maja 2006
Skrzydła. Tło skrzydeł żółtobrunatne do białego. Na tym tle występują ciemne, brunatne przepaski. Ponadto na jaśniejsze tło między przepaskami może być przyprószone brunatnymi łuseczkami.
Dymorfizm płciowy manifestuje się w ubarwieniu (samce są zwykle ciemniejsze a tło ich skrzydeł jest żółtawe, samice są jaśniejsze, a tło ich skrzydeł jest białawe) oraz kształcie czułek, które u samców są grzebykowate a u samicy nitkowate.
Gąsienica występuje w różnych formach barwnych: od brunatnej po szarą. Na grzbiecie posiada deseń złożony z jasnych plamek.
Dodano: 17 maja 2006
Skrzydła. Tło skrzydeł obu par brunatnoczarne do czarnego. Na tym ubarwieniu podstawowym wyraźnie odcinają się jasne, białe przepaski. W środku każdej z przepasek biegnie rządek małych ciemnych plamek.
Dymorfizm płciowy niewidoczny.
Gąsienica czerwonobrunatna z żółtymi, delikatnymi, podłużnymi liniami na grzbiecie.
Dodano: 22 marca 2006
Skrzydła - tło obu par skrzydeł u samca i samicy śnieżnobiałe. U samca w okolicy tylnego kąta skrzydła przedniego może występować mała, czarna plamka. Odwłok od połowy długości do samego końca pomarańczowy, przy czym u samicy na końcu odwłoka występuje szczoteczka z pomarańczowych włosków.
Dymorfizm płciowy manifestuje się w budowie czułek, które u samca sa grzebykowate, a u samicy piłkowane.
Gąsienica ubarwiona czarno. Na grzbiecie i po bokach ciała ma pomarańczowe pręgi, a pomiędzy nimi białe pręgi. Jest odstająco owłosiona.
Poczwarka spoczywa w luźnym kokonie w ściółce lub w szczelinach kory, barwy ciemnobrunatnej z żółtymi włoskami.
Dodano: 1 marca 2006
Skrzydła u obu płci przeźroczyste, plamki skrzydłowe jednobarwne, czarne.
Formy dorosłeCiało u obu płci czarne, u samca 9 i 10 pierścień odwłoka i boki tułowia niebieskie, u samicy zielonkawe. Samce są bardzo łatwe do poznania ze względu na krwistoczerwone zabarwienie oczu.
Larwa dość długa – około 30 mm. Na głowie para szcześcioczłonowych czułek. Skrzelotchawki na końcu odwłoka listkowate i szerokie, wąskie w przekroju, z dobrze widoczną linią nodalną i wcięciami, na końcu zaokrąglone. System tchawkowy dendrytyczny, dobrze rozwinięty, każda tchawka końcowa zakończona jest małym pęcherzykiem. Cechą charakterystyczną larw oczobarwic są rzędy kolców na brzusznej stronie odwłoka.

Nasza oferta | zobacz pełną ofertę

dysponujemy:
  • inwentaryzacją krajoznawczą regionu
wykonujemy:
  • aktualizacje treści turystycznej map, przewodniki
  • oceny oddziaływań na środowisko (Natura 2000)
  • oceny stanu ekologicznego wód (Ramowa Dyrektywa Wodna UE)
  • prace podwodne, poszukiwawcze
prowadzimy:
  • nurkowania zapoznawcze, turystyczne, szkolenia specjalistyczne
statystyki | realizacja : nesta.net.pl