Dodano: 4 stycznia 2010
powierzchnia 452 ha, 480 ha.
głębokość 30 m.
klasa czystości III (1992 r.)
dno Dno obfituje w niewielkie głęboczki i wypłacenia. Słabo zarośnięte.
dostępność Średnio dostępne.
ośrodki Istnieje kilka ośrodków zakładowych, Ośrodek Wypoczynkowy Lasów Państwowych w Przewięzi, oraz kilka hoteli w Augustowie. Są również pola namiotowe.
kąpieliska Przy polach namiotowych znacznej wielkości ... z pomostami. Strzeżone przy ośrodkach.
brzegi Linia brzegowa dobrze rozwinięta, liczne zatoczki. Najbliższe otoczenie jeziora to lasy przepięknej Puszczy Augustowskiej.
miejscowość Augustów.
hobby Wędkarstwo (szczupak, okoń, lin, sum, węgorz, leszcz, płoć).
dodatkowe informacje Jest to jezioro przepływowe, należące do jezior Kanału Augustowskiego. Jezioro Białe połączone jest z trzema jeziorami: Wojciech (bardzo wąskim ciekiem), Studzieniczne (poprzez śluzę Przewięź) i Necko (wąskim kanałem - Klonowicą). Na jeziorze są cztery wyspy, których łączna Powierzchnia wynosi ponad 1,5 ha. Jezioro jest długie na około 6 km i szerokie prawie na 1,5 km. W czasie gdy wycinano Puszczę Augustowską można było zobaczyć tratwy, w postaci których spławiano drewno.
piśmiennictwo
lokalizacja

Komentarze

Jacek jcylinski@polish-airports.com
3 sierpnia 2007

Jezioro Białe koło Augustowa to jedno z najciekawszych jezior, pod względem turystyki i wypoczynku, jeśli chodzi o te rejony kraju. Słuszna uwaga jeśli chodzi o makroregion, okolice Augustowa, to nigdy nie były i nie są Mazury, ani geograficznie, ani administracyjnie, ani kulturowo.

Jurek juog@wp.pl
20 czerwca 2007

Hi Kasia :-) Dziekuje Ci za entuzjastyczna notke - skorzystam przy okazji! :-) Tylko mala uwaga: Augustow to nie Mazury, tylko Suwalszczyzna - stara czesc Polski. Mazury sa bardziej na zachod, byly kiedys czescia Prus Wschodnich, do 1945 nigdy nie lezaly w Polsce, no i maja inna historie i kulture, choc kraobrazowo to dosc podobne. I stad chyba dzis Mazury i Sulwalszczyzna sie w glowach dosc silnie przemieszaly. Ciao! :-)

kasia kasiaq1984@interia.eu
15 czerwca 2007

Warto wybrac sie na mazury w okolice jeziora bialego. Jezioro bardzo czyste piekne widoki.Pod koniec czerwca wybieram sie na mazury dokladnie do Szczebry kolo Augustowa. Codziennie przychodze nad jezioro i pluskam sie do wieczora. Kochane Mazury!!!!!!!!!!!!!!!Zeby byla piekna pogoda!!!!!!!!!!

olek amol78@op.pl
2 lutego 2007

Wspaniale, jasnozielone jezioro prawie cale w lasach. Idealne dla zeglarza z wypadem na jez.Necko lub przez śluzę na jez. Studzieniczne i dalej na Kan. August /niedlugo do Niemna na Bialorisi/!.Plywam tu od wielu lat Bezem2; mozna plywać na silniku spalinowym , mootorowkami.

Robert Bielonko
12 czerwca 2003

Warto wybrać się nad to jezioro pod koniec sierpnia na szczupaka. Polecam obłowić zatoczkę koło hotelu Delfin, pobliskie wysepki oraz strefę przybrzeżną od hotelu do kąpieliska na cyplu.

Nasza oferta | zobacz pełną ofertę

dysponujemy:
  • inwentaryzacją krajoznawczą regionu
wykonujemy:
  • aktualizacje treści turystycznej map, przewodniki
  • oceny oddziaływań na środowisko (Natura 2000)
  • oceny stanu ekologicznego wód (Ramowa Dyrektywa Wodna UE)
  • prace podwodne, poszukiwawcze
prowadzimy:
  • nurkowania zapoznawcze, turystyczne, szkolenia specjalistyczne
statystyki | realizacja : nesta.net.pl