Dodano: 4 stycznia 2010
powierzchnia 183,3 ha.
głębokość 17 m.
klasa czystości III (1990 r).
ryby wzdręga, płoć, okoń, lin, leszcz, krąp, karaś, szczupak
dno Piaszczysto - muliste, miejscami zarośnięte.
dostępność Dobra.
kąpieliska Dzikie plaże (dosyć przejrzysta woda).
brzegi Płaskie porośniete lasami.
miejscowość Rydzewo, Bogaczewo, Jagodne, Kozin, Wilkasy, Giżycko, Ryn.
hobby Żeglarstwo (szlak Giżycko-Mikołajki), wędkarstwo (typ: leszczowy).
dodatkowe informacje Jezioro stanowi południowo-zachodnią zatokę jez. Niegocin. Krótki kanał Kula łączy je z jez. Jagodnym.
piśmiennictwo
lokalizacja

Komentarze

zbewolt zbewolt@o2.pl
10 września 2006

Byliśmy na wczasach w Rydzewie. Beznadziejnie. Ani dużych ryb, ani spokoju...domek przypominający ,, budynek gospodarczy''. Będę to miejsce omijał z daleka.Dobrze, że był sklep monopolowy(wydaliśmy dużo pieniędzy na topienie smutków). A domek na zdjęciu był piękny...

max
21 lipca 2006

Gospody w Rydzewie to najwiksza lipa drogo obsługa nie miła plus jeszcze rozklekotane skutery wodne produkujące hałas..... nie polecam,

śniegu sniegi@wp.pl
24 marca 2006

WItam,
Na jeziorach jeszcze lód a ja już myślę o tym jak to będzie cudownie znowu być na Mazurach a szczególnie w oklicy jeziora Bocznego. Tak kochani wybieram się jak coc roku albo kilka razy w roku do Gospody w Rydzewie która leży nad samym jeziorem. Super klimat bogata oferta menu ale i imprez dla firm. Poznałem ich lepiej tej zimy tj 2006 kiedy to z moja firmą tj, branża telekomunikacji bylismy u nich na 4 dniowym pobycie. JAKIE ONI ATRAKCJE WYPOCZYNKU MAJA - REWELACJA ZARÓWNO ZIMĄ BOGATA OFERTA ALE LATEM TEZ JEST CO ROBIĆ!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Te nocne rozgrywki w curling przy grilu na środku j. Bocznego, a nocne wyprawy skuterami śnieznymi w plenery mazurskie :)
latem jadę do nich min na motorówki i skutery wodne.

Wręczycki Andrzej
8 sierpnia 2003

Wątpliwą atrakcją jest camping w Bogaczewie (nienaturalna plaża, tłok), oraz camping we wsi Rydzewo, który powstał na terenie dawnej plaży wiejskiej. Do niedawna dzierżawca terenu na teren niewpuszczał mieszkańców wsi. Dostęp do jeziora jest bardzo utrudniony przez ogrodzenia działek do samej wody. Woda w jeziorze w miarę czysta choć w tym roku bardzo mętna na skutek upałów. Kanał Kula (110 m. długości) jest w opłakanym stanie, brzegi ułożone z głazów rozpadaą się. Okoliczne lasy są zarośnięte zielskiem i krzakami(miejscowy leśniczy tropi samochody na leśnych drogach w celu wlepienia mandatu a nie zajmuje się konserwacją lasu). Pod względem wędkarskim jezioro Boczne, jak wszystkie jeziora byłego PGR-ryb Giżcko, jest niewypałem. Co rok mnie ryb atrakcjnych wędkarsko. Sandacza praktycznie brak na skutek odłowów rybackich na tarliskach, szczupaka dużego brak (sporo szczupaczków 30-35 cm prawdopodobnie z zarybień), węgorza mało (nie wie czy za sprawą rybaków czy kormoranów). Sporo jest drobnej i średniej płoci, drobnej wzdręgi, średniego i drobnego okonia (bez względu na wielkość odławianego przez rybaków), trochę leszcza 40-70 dkg. Ogólnie, polecić pobyt nad jeziorem Bocznym można osobom których się nie lubi, lub osobom dla których tłok i brak ciszy jast atrakcyjny.

Rysiek@gmx.de Rysiek@gmx.de
2 grudnia 2002

Nad jeziorem Bocznym w Bogaczewie znajduje sie pikny "Camping-Marina-Evelyn"

Nasza oferta | zobacz pełną ofertę

dysponujemy:
  • inwentaryzacją krajoznawczą regionu
wykonujemy:
  • aktualizacje treści turystycznej map, przewodniki
  • oceny oddziaływań na środowisko (Natura 2000)
  • oceny stanu ekologicznego wód (Ramowa Dyrektywa Wodna UE)
  • prace podwodne, poszukiwawcze
prowadzimy:
  • nurkowania zapoznawcze, turystyczne, szkolenia specjalistyczne
statystyki | realizacja : nesta.net.pl