Dodano: 4 stycznia 2010
powierzchnia 62 ha.
głębokość 4 m.
ośrodki Brak. Istnieje jedno pole biwakowe ale ponoć strasznie zaniedbane.
kąpieliska Brak.
wypożyczalnie Brak.
brzegi Stosunkowo wysokie, na północy płaskie.
miejscowość Boreczno, Duba.
dodatkowe informacje Istnieje połączenie z jez. Jeziorak poprzez kanał. W środkowej części ciek prowadzący wody do jez. Ruda Woda.
piśmiennictwo
lokalizacja

Komentarze

zachwycona od wielu lat patka132@op.pl
28 marca 2006

szczerze jest najfajniejszym miejscem jezioro jest sliczne okolica spokojna idealne miejsce na wypoczynek a co do boreczna braki estetyczne tego miejsca rekompensuje miła obsługa w skepo- barze u Rudasiów rowniez baza noclegowa w ich domu jest warta polecenia bedziecie spac "jak u mamy" cena za noc jesty nie do odrzucenia a jesli chcecie dobrze zjesc to pani Basia ugotuje dla was przepyszny dwudaniowy obiad po ktorym napewno nie bedziecie głodni :> olbrzymie porcje

A.Wilczarski Artwil@o2.pl
28 kwietnia 2005

W Borecznie nie ma restauracji ewentualnie sklep z barem lub raczej miejscem do wypicia piwa.Jezioro występuje również pod nazwą Dubno.

Andrzej Przybysz andrzej.przybysz@telzas.com.pl
23 sierpnia 2002

Jez. Dauby łączy kanał Ostródzko-Elbląski z jez. Jeziorak (trasa Iława - Elbląg - Zalew Wiślany). Najbliższe miejscowości: Boreczno - płn zach. brzeg (sklepy, restauracja, kościół, poczta, szkoła), Duba - zach. brzeg, Mozgowo - nad kanałem Ostródzko-Elbląskim, ok. 1 km od jeziora. Brak wypożyczalni, ośrodków, kąpielisk. Tereny nad jeziorem głównie prywatne, prywatne pomosty + 1 pole biwakowe (b. zaniedbane) ok. 200 m od wyjścia z kanału w stronę Jezioraka (wschodni brzeg) - wykorzystywane przez żeglarzy którzy nie zdążą przed zmrokiem na Jeziorak lub na kanał (do Miłomłyna).

Nasza oferta | zobacz pełną ofertę

dysponujemy:
  • inwentaryzacją krajoznawczą regionu
wykonujemy:
  • aktualizacje treści turystycznej map, przewodniki
  • oceny oddziaływań na środowisko (Natura 2000)
  • oceny stanu ekologicznego wód (Ramowa Dyrektywa Wodna UE)
  • prace podwodne, poszukiwawcze
prowadzimy:
  • nurkowania zapoznawcze, turystyczne, szkolenia specjalistyczne
statystyki | realizacja : nesta.net.pl