Dodano: 4 stycznia 2010
Zbiornik znajduje się na wysokości 134,5 m n.p.m.
powierzchnia 585 ha ; 552 ha, 560 ha - w granicach naszego kraju - reszta po stronie Litwy (1991r.).
głębokość Maks. - 55 m ; śr. - 12 m.
klasa czystości Podobno II klasa i nawet I (w co, jak zwykle wątpię).
dno Dno zbiornika obficie porasta roślinność podwodna i wynurzona. Istnieje wiele głęboczków i górek podwodnych oraz wysp. Dno to głównie kamienie i piasek.
dostępność Dość dobra.
ośrodki Ośrodek w Żegarach.
kąpieliska W ośrodku wypoczynkowych i dzikie zejścia do wody.
wypożyczalnie W ośrodku wypoczynkowym.
brzegi Bezpośrednie płaskie, natomiast cały zbiornik znajduje się wśród przepięknych wzniesień. Najbliższe otoczenie to pola i łąki.
miejscowość Żegary, Radziucie, Sejny, Ogrodniki, Bubele, Burbiszki.
hobby Wędkarstwo (typ sielawowy - płoć, okoń, miętus, leszcz, sandacz, sieja, szczupak .
podsumowanie
dodatkowe informacje Jezioro ma kształt wydłużony. Jego długość szacuje się na ponad 10 km, a szerokość prawie na 2 km. Przez jezioro biegnie granica między Litwą i Polską.
piśmiennictwo
lokalizacja

Komentarze

jack jacaenty101@wp.pl
31 grudnia 2014

2 dni na jeziorze w miejscowosci krasnogruda,,, na leki grunt z koszykiem wchodzily małe leszczyki na zanęte gold pro ,,,,,natomiast na splawik z brzegu ładne plocie ,,, przyneta 2 ziarka kukurydzy ,,,radze na tym jeziorze nastawic sie na płocie, dobra zaneta i łowimy piekne płocie których jest sporo i wchodza ładne sztuki,,,,,,ja ogólnie nie narzekam

Tom333 kalinka333@gmail.com
2 września 2014

3 dni nad jeziorem około 60 płoci wszystko drobnica, okoń to samo, 2 szczupaki 73 cm 3,5 kg oraz 55cm 1,8kg czyli coś tam jest, ale z drugiej strony zapewniano mnie o "rybach wskakujących do łódki" ;D

Jan j_kowalik@o2.pl
7 lipca 2013

Byłem nad tym jeziorem w 2006 roku tydzień i teraz parę dni (tydzień wędkowania kosztuje ponad 70 zł) Za pierwszym razem w 7 dni złapałem parę okonków wielkości palca w tym wyniki podobne na spławik. Gospodarz nęcąc od kwietnia był pod wrażeniem że udało mu się złapać leszcze na oko około 20-30 cm(te które miał). Reszta to płocie. Na pytanie o szczupaki powiedział że złapał jednego od maja. Rok wędkowania na Litwie to 30 zł na całym obszarze kraju. Na Wigrach tydzień to 35 zł. Radzę wędkarzom przemyśleć jechanie nad Gaładuś.

adaś adam.niedziolka@ onet.pl
22 lipca 2012

jedna wielka lipa ogromne szczupaki okonie tydzień czasu nad jeziorem dzień w dzień w różnych miejscach jeszcze nie byłem na takim jeziorze jeden okonek biedny zaatakował wirówkę oczywiście cały wrócił do wody, widoki i woda piękna ale po za tym nic więcej żałuję i jest mi przykro że kupiłem pozwolenie na wędkowanie w tym jeziorze już więcej tu nie przyjadę i mam nadzieję że ktoś w końcu zajmie się tym

Jureczek 1949. Jureczek1949wer22@o2.pl
18 stycznia 2012

N0 nareszcie w roku 2o11nie było sieci.To copiszą moi poprzednicy to wszystko prawda.Jestem nad jeziorem od 25 lat i jest z rybami coraz gorzej.Ale przy dobrych chęciach i wytrwałości można coś złowić.W ciągu tych 25 lat byłem tylko raz kontrolowany i to przez policję.Straży wędkarskiej nie widziałem a jestem tam przez 1;2 m-ce latem.Kocham to jezioro i bez pobytu nad nim lato jest dla mnie stracone.Do miłego zobaczenia w tym roku nad jeziorem GAŁADUŚ. Ach te zachody słońca!!!

Nasza oferta | zobacz pełną ofertę

dysponujemy:
  • inwentaryzacją krajoznawczą regionu
wykonujemy:
  • aktualizacje treści turystycznej map, przewodniki
  • oceny oddziaływań na środowisko (Natura 2000)
  • oceny stanu ekologicznego wód (Ramowa Dyrektywa Wodna UE)
  • prace podwodne, poszukiwawcze
prowadzimy:
  • nurkowania zapoznawcze, turystyczne, szkolenia specjalistyczne
statystyki | realizacja : nesta.net.pl