Zezwolenia wędkarskie

Wybierz typy zezwoleń wędkarskich - etap 1

Leleszki, Leleski,|pełny opis jeziora
Kompania Mazurska Sp. z o.o. regulamin sprzedaży

Zbiornik znajduje sie na wysokości 138,8 m n.p.m., na terenie Obszaru Chronionego Krajobrazu Pojezierza Olsztyńskiego, prócz zatoki Gedajno, która tylko wschodnią linią brzegową graniczy z tym obszarem.

Wędkarstwo. Wśród gatunków spotkać można: sielawę, leszcza, płoć, okonia, szczupaka i węgorza. Wokół brzegów jest dużo, różnej wielkości drewnianych pomostów. Użytkownikiem rybackim jest gospodarstwo rybackie Kompania Mazurska Pasym Sp. z o.o. Jezioro należy do obwodu rybackiego jeziora Kalwa w zlewni rzeki Łyna nr 19.
Morfologia oraz cechy biologiczne jeziora sprawiają, iż należy ono do typu sielawowego, według typologii rybackiej. Szeroki pelagial oraz rozległe łąki ramienicowe stanowią idealne siedliska dla większości gatunków ryb. Hypolimnion jest dobrze nasycony tlenem. Takie warunki zdecydowanie odpowiadają występującym w zbiorniku koregonidom: siei i sielawie. Ten drugi gatunek występuje w jeziorze szczególnie licznie, a jego odłowy potrafią przekroczyć 1200 kg rocznie, co przy stosunkowo niewielkiej powierzchni jeziora stanowi dobry wynik. Oprócz koregonidów w zbiorniku występują również drapieżniki obligatoryjne takie jak szczupak oraz fakultatywne, głównie okoń i węgorz oraz sporadycznie miętus. Występują oczywiście ryby karpiowate, wśród których dominuje płoć i leszcz, występuje też krąp i ukleja. Ciekawostką jeziora jest stosunkowo liczna populacja stynki, która łowiona była głównie zimą. Gospodarka zarybieniowa oparta jest na koregonidach, czyli siei i sielawie oraz rybach drapieżnych, głównie szczupaku. Komercyjne odłowy rybackie skupiają się głównie na koregonidach oraz okoniu i drobnych rybach karpiowatych.
Kajakarstwo. Z jeziora Leleskiego przepłynąć można do jeziora Kalwa.
typy zezwoleń cena ilość
Jednodniowe 44,00
Dwudniowe 69,00
Trzydniowe 94,00
Tygodniowe 179,00
Całoroczne - Jedno jezioro z brzegu i lodu 289,00
Całoroczne - Jedno jezioro z łodzi, brzegu i lodu 439,00
Całoroczne VIP - Wszystkie jeziora z łodzi, brzegu i lodu 779,00
Opłata dodatkowa - połów nocą - 1 noc 44,00
Opłata dodatkowa - połów nocą - 2 noce 69,00
Opłata dodatkowa - połów nocą - 3 noce 94,00
suma :

Bezpieczeństwo płatności gwarantowane przez Przelewy 24

Płatności Przelewy24.pl
Zobacz przykładowe zezwolenie
statystyki | realizacja : nesta.net.pl