Dodano: 4 stycznia 2010
powierzchnia 328 ha, 340 ha.
głębokość 31 m
ośrodki Stanica Wodna PTTK Bieńki (56 wyrek - domki campingowe, pole namiotowe i 50 misek na stołówce).
kąpieliska Wiele dzikich kąpielisk na brzegach wokół jeziora.
wypożyczalnie W stanicy.
miejscowość Bieńki, Dłużec.
hobby Turystyka kajakowa (jezioro leży na szlaku rzeki Krutyni).
dodatkowe informacje Na północy połączone z jez. Dłużec. Na południu odpływ rzeczki Dąbrówki, która wpada do jez. Gant.
piśmiennictwo
lokalizacja

Komentarze

Jarek jarbut@interia.pl
26 marca 2012

Witam wybieram się w tym roku troche po wędkować na jeziorze Białym .Mam pytanie gdzie moge wykupic pozwolenie na to jezioro .Z góry dziękuje

Hubert h.b@wp.pl
19 sierpnia 2009

Faktycznie ciekawe jezioro. Cisza i spokój i co najważniejsze mało ludzi i brzegi jeziora bardzo ciekawe. Dość czyste. Można spokojnie żeglować np. Omegą.

Alex syldatk1@interia.pl
15 września 2007

Byliśmy w stanicy Bieńki na urlopie w tym roku. Miejsce bardzo fajne, ale dla wędkarzy to nie bardzo. W stanicy są tylko 2 pomosty - większy, przy którym ok. 9 rano jest ruch, bo kajaki odpływają i pod wieczór cumują. W międzyczasie wędkują z tego pomostu pseudo-wędkarze w ilości nawet 5 jeden obok drugiego. Ale zależy w jaki dzień, bo czasem to kompletnie nikogo nie ma. Do tego jest trochę z boku drugi pomost - długi, aż poza linię trzcin, ale z mniejszą platformą na końcu, niestety też często oblegany. Samo jezioro bardzo głębokie, przy stanicy cała linia brzegowa gęsto obsadzona trzciną, więc łowienie z brzegu odpada.. Mężowi udało się złowić przez 10 dni jedynie trochę większego leszcza i ledwo-łapiącego-się-na-wymiar szczupaka, poza tym trochę płotek (a nie jest amatorem, bo sprzęt i wiedzę ma taką, że mój kij Jaxona to przy nim wysiada). Mnóstwo jest natomiast krąpików, które są wszędzie i na wszystkich głębokościach i obrywają przynętę zanim zdąży opaść. Poza tym jest to jezioro gospodarstwa rybackiego, które często przeciąga tam sieciami i bierze wszystko jak popadnie. Raz rano mąż musiał ściągać wędkę, bo mu przed samym pomostem przeciągali sieć. Podobno lepsze dla wędkarzy jest jezioro Gant, do którego można się dostać płynąc od stanicy w prawo i przepływając kawałek rzeką Krutynią. Popłynęliśmy tam łódką wypożyczoną w stanicy, ale trzeba się nieźle namęczyć, żeby dotrzeć na Gant. Kajakiem jest ok, ale co ze sprzętem - w zębach? Za to w ostatni dzień zrobiliśmy sobie objazd łódką po jeziorze Białym i okazało się, że po drugiej stronie za wyspami są prywatne posesje z dojściem do jeziora i gęsto postawionymi pomostami z ławeczkami, które wynajmują kwatery, mają nawet prom na najbliższą wyspę i pływającą platformę do wędkowania. Niesamowity widok, bo przy zastawionym stole bawiły się chyba ze 3 małżeństwa, ławeczki, wędki i te sprawy i płynęli tak pośrodku jeziora. Myślę, że tam to by się można wybrać, bo nie pływają tam kajakarze i jakby zanęcić.... Te posesje mogą najprawdopodobniej należeć jeszcze do wsi Dłużec, powinny być gdzieś po prawej jadąc z Bieniek do Piecek już po minięciu krzyżówki z Dłużcem.

Alek rzecznik@wup.mazowsze.pl
26 czerwca 2006

Wybieram sie nad Białe w tym roku. Jeżdżę w te okolice od dawna nad Piłakno, Lampackie, Pierwoj itp. Jak jest na Białym, jaka ryba, czy dobre miejsca i w jakim miesiącu tam jechać lipiec, czy sierpień? Z góry dzięki za info.

marcin marcinbarnacki@wp.pl
25 maja 2006

mam prośbę. jestem wedkarzem i wybieram się nad jezioro białe, a konkretnie do Stanicy Wodnej Bieńki. czy móglby mi ktoś przyblizyć warunki wędkarskie tego miejsca? tzn topografię jeziora, gatunki ryb itp
z góry serdecznie dziekuję

Nasza oferta | zobacz pełną ofertę

dysponujemy:
  • inwentaryzacją krajoznawczą regionu
wykonujemy:
  • aktualizacje treści turystycznej map, przewodniki
  • oceny oddziaływań na środowisko (Natura 2000)
  • oceny stanu ekologicznego wód (Ramowa Dyrektywa Wodna UE)
  • prace podwodne, poszukiwawcze
prowadzimy:
  • nurkowania zapoznawcze, turystyczne, szkolenia specjalistyczne
statystyki | realizacja : nesta.net.pl