Dodano: 4 stycznia 2010

Zbiornik znajduje się na wysokości 140,7 m n.p.m., na obszarze Natura 2000 Puszcza Piska (PLB 280008) oraz Ostoja Piska (PLH 2800013). Zbiornik należy do obwodu rybackiego jeziora Babięty Wielkie w zlewni rzeki Pisa nr 34. Użytkownikiem rybackim jest gospodarstwo rybackie Kompania Mazurska Pasym Sp. z o.o. W jeziorze występuje bardzo liczna populacja lina i szczupaka. Inne ryby karpiowate występujące w zbiorniku to leszcz, płoć i karasie obu gatunków. Z innych ryb występuje jeszcze okoń i węgorz. Gospodarka zarybieniowa oparta jest na szczupaku.

powierzchnia 25 ha, 23 ha (Choiński 1991).
głębokość Maks. - 3 m, śr. - 1,5 m (Choiński 1991).
ryby wzdręga, płoć, okoń, lin, leszcz, krąp, karaś, szczupak
dno Muliste, porośnięte roślinnością zanurzoną.
dorzecze Pisa.
użytkownik rybacki Kompania Mazurska Sp. z o.o.
dostępność Nie ma problemu z dojechaniem do zejscia do wody celem zwodowania łodzi.
ośrodki Brak.
kąpieliska Brak. Dzikie zejścia do wody.
wypożyczalnie Brak.
brzegi Brzegi północny i południowy są płaskie, pozostałe brzegi są wysokie i strome. Wysokie brzegi porasta las, na płaskich leżą mokradła.
miejscowość Miętkie.
hobby Wędkarstwo. Zbiornik należy do obwodu rybackiego jeziora Babięty Wielkie w zlewni rzeki Pisa nr 34. Użytkownikiem rybackim jest gospodarstwo rybackie Kompania Mazurska Pasym Sp. z o.o. W jeziorze występuje bardzo liczna populacja lina i szczupaka. Inne ryby karpiowate występujące w zbiorniku to leszcz, płoć i karasie obu gatunków. Z innych ryb występuje jeszcze okoń i węgorz. Gospodarka zarybieniowa oparta jest na szczupaku.
podsumowanie
dodatkowe informacje Zbiornik ma wydłużony kształt w osi północ-południe. Z północnego brzegu wypływa strumyk do jeziora Słupek, na południowym krańcu wpada ciek z małego jeziorka Zaleśno.
piśmiennictwo
lokalizacja

Komentarze

mała oupi.@.wp.pl
30 marca 2006

Nad to jezioro jezdziłam co roku choc mieszkam na drógim konc Polski.Jezioro nie należy do duzych ale jest za to urocze i bezpieczne,okolica jest sliczna daleko od ulic doskonałe miejsce na wypoczynek.Ps,jezioro nazywa sie "peter"

Marek Kozłowski vito_miks@poczta.onet.pl
4 sierpnia 2003

Moim zdaniem nie jest to jezioro, które może zachwycić, ale każdy ma swoje upodobania i gusta. Podobnie jest i w tym przypadku.
Jezioro Miętkie nie należy do do wielkich akwenów, a jego kształt zbliżony jest do prostokąta. Praktycznie o równym ukształtowaniu brzegów, bez zatoczek i zakamarów.
Jest to jezioro należące do płytkich o dobrej czystości wód, dnie mulistym i roslinności typowej dla tego rodzaju zbiorników.
Wschodnia - zatokowa część jeziora przechodzi w mokradło a następnie łąkę. Po stronie północnej dzikie zejście do wody i dzikie kąpielisko. Kilka pomostów wędkarskich - stan marny. Zauważalna obecność bobrów.
Na skraju lasu i łąk ambony myśliwskie, co może świadczyć o obecności zwierzyny. Brak siedlisk ludzkich w okolicy jeziora. Najbliżej jest do wsi Miętkie, wsi Jeleniowa bądź Rańsk, gdzie możemy się dostać polna drogą biegnącą północnym skrajem brzegu w kierunku zachodnim. Po minięciu łąki i mokradeł oraz jeziora Słupek droga leśna wyprowadzi nas na szosę
Rańsk - Jeleniowo.
Nad jeziorem nie ma miejsc wyznaczonych do biwakowania.

 • Jednodniowe (44 zł)
 • Dwudniowe (69 zł)
 • Trzydniowe (94 zł)
 • Tygodniowe (179 zł)
 • Całoroczne - Jedno jezioro z brzegu i lodu (289 zł)
 • Całoroczne - Jedno jezioro z łodzi, brzegu i lodu (439 zł)
 • Całoroczne VIP - Wszystkie jeziora z łodzi, brzegu i lodu (779 zł)
 • Opłata dodatkowa - połów metodą trollingu - 1 dzień (44 zł)
Kup teraz
Płatności Przelewy24.pl

Nasza oferta | zobacz pełną ofertę

dysponujemy:
 • inwentaryzacją krajoznawczą regionu
wykonujemy:
 • aktualizacje treści turystycznej map, przewodniki
 • oceny oddziaływań na środowisko (Natura 2000)
 • oceny stanu ekologicznego wód (Ramowa Dyrektywa Wodna UE)
 • prace podwodne, poszukiwawcze
prowadzimy:
 • nurkowania zapoznawcze, turystyczne, szkolenia specjalistyczne
statystyki | realizacja : nesta.net.pl